Kiaušinių marginimo idėjos

Aš jau pradedu palengvėle galvoti, kaip šiemet marginsiu kiaušinius. Mano mama pradeda rinkti svogūnų ir česnakų lukštus dar prieš Kalėdas,  o kaip Jūs marginate kiaušinius?

Dalinuosi keletu rastų idėjų:

1) Šių kiaušinių dekoravimo idėja labai paprasta – pirma prie baltų kiaušinių klijuojame popierines juosteles, tada kiaušinius dedame į maistinius dažus.

2) Arba klijuojame jau iškirptas formeles – vienas žurnalas net rekomenduoja naudoti lipdukinį popierių – taip paprasčiau 🙂

Dedame į dažus, vėliau ištraukus, nusausinus atsargiai nuimame lipdukus ir tose vietose gauname baltas dekoracijas

3) Jau dažytus vienspalvius kiaušinius apklijuojame juostelėmis, karoliukais ar kitais lipdukais (žemiau esančioje nuotraukoje gėlytės lipdukai)

4) O jei mėgstate natūralumą ir natūralias spalvas, štai kaip galite nudažyti kiaušinius:

Pridedu dažymo pasiūlymus iš Better Homes and Gardens. Štai į kokius skysčius jie siūlo dėti baltus kietai išvirtus kiaušinius (P.S. ten pat buvo komentaras, kad kažkam nepavyko, bet vis tiek dalinuosi, nes pati pabandysiu tik per Vėlykas):

Melsvai pilka (Bluish-Gray)
Sumaišyti 1 puodelį šaldytų mėlynių su 1 puodeliu vandens, palikti kambario temperatūroje kol ištirps ir išimti mėlynes.

Mėlyna (Blue)
Supjaustyti gabalėliais 1/4 raudonojo kopūsto galvos ir užpilti 4 puodelius verdančio vandens. Į pilti 2 š. acto ir išmaišyti. Palikti atvėsti kambario temperatūroje, išimti kopūstus su kiaurą-samčiu.

Nefritinė žalia (Jade Green)
Nulupti 6 raudonųjų svogūnų lukštus, užpilti juo 2 puodeliais vandens ir pavirti apie 15 min. Nukošti. Įpilti 3 a. š. baltojo acto.

Šviesiai žalia -geltona (Faint Green-Yellow)
Nulupti 6 geltonųjų obuolių žievelę, užpilti 1-1/2 puodelio vandens ir pavirti apie 20 min; Nukošti. Įpilti 2 š. baltojo acto.

Susmulkinti 100 g. pankolio viršūnėlių, pavirti užpylus 1-1/2 puodelio vandens apie 20 min. Įpilti 2 š. baltojo acto.

Oranžinė (Orange)
Nulupti 6 geltonųjų svogūnų lukštus, užpilti juo 2 puodeliais vandens ir pavirti apie 15 min. Nukošti. Įpilti 3 a. š. baltojo acto.

Šviesiai raudona – oranžinė (Faint Red-Orange)
Sumaišyti 2 š. paprikos su 1 puodeliu verdančio vandens. Įpilti 2  a. š. baltojo acto.

Yellow
Sodri geltona: Pavirti 100 g. susmulkintų morkų viršūnių 1-1/2 puodelio vandens apie 15 min. Nukošti. Įpilti 2 a. š. baltojo acto.
Garstyčių geltona: Sumaišyti 2 š.  ciberžolės su 1 puodeliu verdančio vandens. Įpilti 2  šaukštus baltojo acto.
Įvairūs atspalviai (Various shades): Pamirkyti 4 pakelius ramunėlių ar žalios arbatos puodelyje verdančio vandens 5 min.
Šviesiai geltona (Faint yellow): Pavirti 6 apelsinų žieveles 1-1/2 puodelio vandens apie 20 min. Nukošti. Įpilti 2  a. š. baltojo acto.

Ruda auksinė (Brown-Gold)
Pavirti 2 š. krapų sėklų puodelyje vandens apie 15 minutes. Nukošti. Įpilti 2 a. š. baltojo acto.

Ruda (Brown)
Į puodelį stiprios kavos įpilti 1 š. acto.

Rožinė (Pink)
Šviesiai rožinė: Pavirti 6 avokadų žieveles 1-1/2 puodelio vandens apie 20 min. Nukošti. Įpilti 2 š. baltojo acto.

Sumaišyti 1 puodelį marinuotų burokėlių sulčių ir 1 š. acto.

Tamsesnė rožinė:  Supjaustyti vieną vidutinio dydžio buroką, užpilti 4 puodelius verdan2io vandens, įmaišyti 2 š. acto ir palikti atvėsti kambario temperatūroje. Nukošti burokus.

Levandų (Lavender)
Sumaišyti 1 puodelį vynuogių sulčių ir 1 š. acto.

5) Nors akriliniai dažai yra nevalgomi, jais kiaušinius vis tik dekoruoja (margina jau išvirtus ir pagrindine spalva jau nudažytus kiaušinius). Nors sako, kad jie nėra labai pavojingi, aš susilaikyčiau nuo tokio dažymo budo, jei planuočiau tuos kiaušinius valgyti, bet dėl grožio, kodėl gi ne :).  Jau dažnai išgirstu, kad margučių prie Vėlykų stalo nebevalgo, o atvirkščiai verdasi karštus kiaušinius, kurių nemargina, o margučiais dalinasi, žaidžia žaidimus ir t.t. Bet čia tikriausiai kiekvienam sava tradicija 🙂

O kaip Jūs dažote kiaušinius? 🙂

 

 

 

2 thoughts on “Kiaušinių marginimo idėjos

  1. Radau daug nuostabių idėjų – būtinai kažką pabandysiu su savo vaikais vaikų darželyje. Ačiū.

Comments are closed.