Greitas želė tortas

Atėjus vasariškų orų metui visai nebelieka laiko rankdarbiams ir naujoms idėjoms, juk taip norisi pasimėgauti gerais orais ir praleisti kaip įmanoma daugiau laiko lauke. Tad labai atsiprašau, kad vis rečiau čia parašau. Tačiau kai tik turėsiu naujų idėjų būtinai čia su jumis pasidalinsiu 🙂

Na o šiandien dalinuosi dar vienu greitu torto receptu. Tortu pavaišino kolegė Gitana darbe, na o aš iškarto užsiprašiau recepto. Štai kokį receptą gavau. Būtinai išbandykite, nes skonis nerealus, o ir padaromas jis paprastai ir greitai.

Pyragas pagal Gitaną (bet ne jos sugalvotas:)

Produktai:

1/2 marmurinio (kakavinis-paprastas) kekso (geriausias iš Norfos „Joniškio duona“)

3 pakeliai želė (skonis pagal pageidavimą, rūšis?- man geriausia Dr.Oetker)

1 pakelis (0,9-1 l) jogurto  (skonis pagal pageidavimą,  aš derinu prie naudojamos želė)

konservuoti (arba švieži) vaisiai (fantazijos reikalas, tinka viskas, kas netirpdo želė, man labiausiai patinka konservuoti persikai, abrikosai, šviežios arba šaldytos braškės, bananai…….)

Kaip gaminti:

Keksą supjaustyti kubeliais, sudėti pjaustytus vaisius, truputį viską pamaišyti ir supilti į torto formą.

1 pakelį želė ištirpiname 0,5 litro karšto vandens ir paliekame gerai ataušti (ji bus naudojama baigiamajam pyrago sluoksniui).

Pasiruošiame užpylimui jogurtą su želė: 2 pakelius želė gerai ištirpinti nedideliame kiekyje karšto vandens (pan. pusė 0.5 litro stiklainio, nes šią želė maišysime su ~1 l jogurto, tad vandens turi būti kaip galima mažiau, tirpinti reikia labai atidžiai, kad liktų kuo mažiau gumulėlių, vadinasi reikia intensyviai maišyti:))). Atšalusią želė atsargiai pilame ir tuo pačiu maišome su jogurtu. Šiuo miksu užpilame kekso/vaisių gabalėlius, išmaišome ir trumpam (maks. 10 min.) dedame šaldymo kamerą, kad apstingtų.

Kai baigiamajam sluoksniui užpilti naudojama želė pakankamai ataušusi, ant apstingusio pirmojo sluoksnio dedame vaisius ir užpilame juos su šia želė. Tortą krauname į šaldytuvą (jei galime ilgiau laukti) arba vėlgi trumpam į kamerą (jei norim valgyti greitai).

Atrodo, kad viską surašiau teisingai 🙂 Skanaus.